Menu

Zbavte se myší jednou pro vždy!

0 Comment


Myši jsou de-facto roztomilá zvířátka, ovšem jen v kreslených pohádkách, kde se smějeme tomu, jak nenápadně kradou hlavním hrdinům kousky sýra. Realita je ovšem odlišná. Je jen málo lidí, kteří by měli tyto zvířátka s radostí doma, anebo v jeho okolí. V tomto případě, se totiž jedná o opravdu nepříjemnou záležitost, která s sebou nese celou řadu dalších obtíží. Jak se tedy těchto nezvaných návštěvníků zbavit, pokud nehodláte tolerovat jejich neplacený nájem? 

Myši jsou velice inteligentní zvířata, která se ráda zdržují v okolí lidských domů, kde se vždy nachází dostatek potravy, kterou si myši umí velice jednoduše a brilantně obstarat, aniž bychom o tom měli dlouhou dobu nejmenší ponětí. Věcí, která je velice často odhalí, je jejich cupkání, pískání, nahlodané věci anebo exkrementy. Ukazatelů tedy může být celá řada. V případě domu nám s jejich odhalení může pomoct také pes, který je většinou z jejich přítomnosti velice nesvůj a také vás spolehlivě dovede k jejich hnízdu. Dalším velkým problémem je, že se tento živočich velice rychle množí, což nám jejich likvidaci velice znepříjemňuje a ztěžuje. Jak se tedy zbavit myší https://www.praha-deratizacnisluzby.cz/deratizace-hubeni-hlodavcu-praha/hubeni-mysi/?

Myš

První možností, kterou máte, když hnízdo myší objevíte je, pořízení si domácího mazlíčka, tedy kočky, která vás myší velice rychle zbaví. U domu, kde je tento problém rozvinut ve větší míře, je vhodná i investice do speciálních druhů kočky, které jsou skvělými lovci a jsou mnohem více aktivní v jejich lovení.

Spící kočka

Nachází-li se ovšem myši uvnitř vašeho domova, například na půdě anebo ve sklepě, budete muset přikročit k jiným volbám. Mezi nejčastější patří myší pasti, do nichž stačí nastražit návnadu v podobě kusu sýra, ořechu anebo salámu, natáhnout a je vystaráno. Tuto ověřenou metodu ovšem nemají všichni v oblibě, protože se pasti musí samozřejmě zbavovat ulovených myší. Další volbou tak jsou jedy, kterých je na trhu celá řada. Vhodné jsou poměrné novinky, po jejichž konzumaci myš odumře, ovšem je poté i vysušena, takže nedochází k žádnému zápachu. Zkusit můžete také speciální rušičky, na jejichž použití jsme zvyklí spíše u krtků. Působí ale dobře i v tomto případě.

Sáhnout můžete také po odborné likvidaci prostřednictvím firem, jež se na tuto problematiku zaměřují. Tato volba ovšem vyžaduje mnohem větší finanční výdaje, takže se hodí spíše do podnikových prostor a na místa, kde jsou myši už opravdu hodně rozmnoženy.