Menu

Jeďte do Paříže za ty nejlepší ceny

0 Comment

Hlavní město Francie je báječné, a to i přes ty obrovské masy turistů, které sem každým rokem proudí. Vždy se zde totiž dá najít nějaké místečko, kde si můžete užít té příjemné atmosféry, kterou Paříž nabízí.
Pokud uvažujete, že byste se do tohoto profláknutého města podívali, měli byste vědět, že existuje mnoho způsobů, jak se sem dostat. Nejčastěji jde o tyto způsoby:

Eiffelova věž v Paříži

  1. Letecká doprava = Rychlá, efektivní a zcela bezproblémová, a to díky Schengenskému prostoru, který umožňuje lidem volného pohybu po celé Evropě. Někdy však může tato doprava váznout.
  2. Doprava po zemi automobilem či autobusem = Další z oblíbených způsobů, který se sice může zdát jako výhodný, ale ve skutečnosti jde o zdlouhavý a nepohodlný způsob, jak se do tohoto vzdáleného města dostat.
  3. Železniční přeprava = Nejméně frekventovaná, neboť nemusí navazovat spoje, navíc může být dlouhá cesta vlakem poměrně nepohodlná a zdlouhavá.

Pokud byste se chtěli do Paříže dostat lodí, asi budete zklamaní. Vede sem sice velká řeka, ale spoje byste z České republiky hledali jenom velmi stěží. Zpět však k letecké dopravě, která nabízí největší potenciál pro to, abyste ji skutečně využili.

Letadlo rolující po letištní ploše

Kde může nastat problém?

Letecká doprava je báječná, a to díky rychlosti, se kterou se můžete ocitnout v cílové destinaci. Společnosti ČSA, Air France ale i jiné společnosti nabízí do této destinace různé lety. Ty přímo vybízejí k tomu, abyste uskutečnili nějaký výlet. Proč tedy nezrealizovat 4 denní výlet do Paříže v září? Kdy letět nejvýhodněji a případně si přilepšit o 250 eur? Je to jednoduché a možná kompenzace spočívá v problémech, které mohou nastat ve vnitru letecké společnosti, tedy jde o potíže, které dokáže společnost jako taková ovlivnit. Pokud by tedy došlo v důsledku nějaké stávky ke zpoždění nebo přímo zrušení letu, máte nárok na kompenzaci, která by čítala 250 eur.