Menu

Kam na jahody? Na pole!

0 Comment

Jahody milují nejen děti, ale také my dospělí. A protože jahod není nikdy dost, určitě nejednoho z nás trápí otázka, kde sehnat dostatek tohoto červeného pokušení. Naštěstí existují farmy, které nabízejí dokonalou službu – celé pole červenajících jahod, které si ovšem musíte nasbírat sami. Říká se tomu samosběr. Tak pojďte na ně.
čerstvé jahody
Samosběr jahod, co to je?
Pokud chcete dostatek červených a sladkých jahod, můžete využít možnosti a nasbírat si je sami, i když nemáte vlastní zahradu. Stačí, když si zjistíte, kde ve vašem okolí nabízejí samosběr jahod, a můžete tam v poklidu vyrazit. Ten většinou organizuje pěstitel jahod jako samosběr pro veřejnost. Vzít s sebou můžete celou rodinu, takže to klidně pojměte jako rodinný výlet. Navíc, čím více vás bude, tím rychleji jahody nasbíráte. Vyjde vás to navíc o mnoho levněji, než kdybyste je kupovali v obchodě či ve stánku na trhu.
Nezapomenutelný zážitek
Jahodové plantáže skýtají opravdový nezapomenutelný zážitek. Pokud jste na samosběru ještě nikdy nebyli, připravte se na neskutečnou krásu. Červené jahody budou totiž všude tam, kam se podíváte. Nebudete vědět, kde se sběrem začít, ani kde a hlavně kdy skončit.
Jak to funguje?
Pravidla na jednotlivých plantážích se mohou trochu lišit, záleží na jednotlivých pěstitelích. Zpravidla to však funguje následovně:
·         při vstupu na pole vám zváží váš košík nebo přepravky, které jste si s sebou přinesli, a to proto, aby bylo později snazší vážení nasbíraných jahod,
·         pěstitel vás odkáže na vyhrazenou část plantáže,
·         až dosbíráte tolik jahod, kolik chcete, u pokladny vám je zváží,
·         nakonec za jahody zaplatíte rozumnou cenu
jahody v dlaních
Jistota záruky
Samosběr má hned tři výhody:
1.       máte jistotu, že jsou to jahody české,
2.       máte jistotu, že jsou to jahody čerstvé,
3.       ušetříte spoustu peněz, protože jahody ze samosběru vás přijdou až o 50% levněji než ty z obchodu.