Menu

Kouzlo dopisu

0 Comment

Nejpravděpodobnější odpověď zní, že ano. Když pomineme ony ručně psané dopisy, kterých je skutečně pomálu, stále zbývají faktury, dopisy od finančních a jiných institucí a samozřejmě balíky. Stejně tak pohledy, které se nejvíce posílají v období Vánoc a Velikonoc a také během letních prázdnin, ať už z cest po Česku nebo ze zahraničí. O tom, že poštovní služby se snaží jít s dobou a přinášet jistý druh inovací svědčí i např. samolepicí obálky , které můžete připevnit na svou zásilku v případě, že chcete přiložit nějaký dokument.
staré fotky.jpg
Čím méně časté osobní dopisy jsou, tím větší radost adresátovi dokáží udělat. Dostanete dopis, o kterém víte, že si s ním někdo dal práci. Našel si čas, sedl si ke stolu, nachystal papír a pero a soustředil se na to, aby vám co nejdůkladněji napsal, co má na srdci. Nenaťukal jen pár vět do telefonu.
psaní propiskou.jpg
Mnoho lidí dnes ani neví, jaký má jejich nejlepší přítel rukopis. Dopis psaný rukou je mnohonásobně autentičtější než email nebo zpráva. Protože pisatel už nemůže smazat, co napsal, musí více přemýšlet a volit správná slova. Je to tedy náročnější, ale výsledek stojí za to. Pro někoho, kdo je zvyklý celý den psát na klávesnici nebo na dotykovém telefonu, je psaní vlastně skvělý způsob odpočinku a odreagování se.
Žádný milostný dopis nebude mít takovou sílu a nebude v sobě skrývat tolik emocí a citů, jako ten ručně psaný. Ať chceme nebo ne, písmo na nás prozradí hodně.
Objevte znovu i vy kouzlo dopisu. Můžete využít příležitosti a oznámit tak nějakou velkou radostnou novinu, nebo jen potěšte někoho, na kom vám záleží, několika řádky. Při psaní procvičíte svou kreativitu a budete překvapeni, jak se budete cítit spokojeně a zbavení stresu. Pocit uspokojení přijde i ve chvíli, kdy svůj výtvor konečně dokončíte, nalepíte na obálku známku a hodíte ji do schránky. Vrátíte se tak do svých dětských let.