Menu

Proč je výhodné ubytovat se zrovna v Českých Budějovicích

0 Comment

Prožijete dovolenou i bez omezování – dnešní podivná doba plná chaosu a zmatků, do níž přispěla svým dílem i situace kolem Covid- 19, od nás vyžaduje, abychom se jí nepoddávali, ale naopak se snažili žít poklidným životem, v lásce a harmonii. Není to zrovna snadné, ovšem máme možnost prožít volné víkendy či delší pobyty v regionu, který stále patří k nejkrásnějším ne v Evropě, ale na celém světě – v Jižních Čechách.

českobudějovické náměstí

Kromě moře a oceánu tu najdete doslova vše – řeky, lesy, louky, rybníky, přehrady, nížiny, hory a dokonce i malý kousek pouště na písečných přesypech u Veselí nad Lužnicí.

Proč právě České Budějovice – jihočeská metropole leží ve velmi výhodné poloze, to si uvědomíte při pohledu na podrobnější mapku. Ať se odtud rozhodnete vycestovat jakýmkoli směrem, vždy se setkáte s mnoha zajímavými pamětihodnostmi a přírodními úkazy. Z pohledu městských památkových rezervací, hradů a zámků bychom mohli jmenovat Český Krumlov, Rožmberk nad Vltavou, Vyšší Brod, Třeboň, Prachatice, Soběslav, Bechyni, Nové Hrady, Jindřichův Hradec, Tábor a Písek a samozřejmě i samotné českobudějovické centrum.

plaveský stadion v Českých Budějovicích

Cyklostezky – máte-li možnost vzít s sebou jízdní kola, nebo si je vypůjčit, neváhejte! Z penzionů v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/ bychom vás mohli nasměrovat třeba do Chráněné krajinné oblasti Blanský les, či na Třeboňsko, velmi atraktivní je i jízda podél Vltavy z Budějovic na Hlubokou.

Řeka Vltava – Českými Budějovicemi protéká Vltava a Malše, nedaleko jejich soutoku se nachází náměstí Přemysla Otakara II. A právě zde mnozí vodáci končí své putování po horním toku Vltavy. Ubytování v penzionu lze šikovně využít i jako cíl vaší cesty, rozhodnete-li se splout Vltavu z Vyššího Brodu. A vězte, že je to jeden z nejzajímavějších říčních toků, kam se vodáci těší každý rok. Plavba je velmi romantická, říční koryto je přehledné a poměrně svižně odtéká, a na trase je většina sjízdných jezů sportovními propustmi.