Menu

Stolek pod akvárium vyrobíte snadno z přepravních palet

0 CommentZaměříte-li pozornost na výsledky ve vyhledávačích na Internetu u kombinace klíčových slov, které se týkají výrobků z přepravních palet, obvykle budou odpovídat konferenčním stolkům, křeslům, pohovkám a postelím a různým policím nebo regálům na nejrůznější předměty. Všechny tyto výrobky mají společného jmenovatele, a tím je dřevěný masiv – materiál kompaktní, pevný, robustní, stěží poškoditelný a samozřejmě jedinečný a svým způsobem stylový.
My bychom vám rádi nabídli něco neobvyklého, co se příliš na webových stránkách nevyskytuje, ale co přece jen ocení jednu z nejpodstatnějších vlastností tohoto materiálu, a sice nosnost.přepravní palety vyskládané na sebe
Přepravní paleta vypadá na první pohled velice pevně, a i když s ní „praštíte“ o zem, zpravidla se nic nestane. V průběhu transportu s nimi také není zacházeno zrovna v rukavičkách, ale co možná řada lidí neví, je jejich skutečná nosnost, která je doopravdy úctyhodná. Běžně se na takovou paletu nakládá několik metráků a výjimečné nejsou ani případy, kdy musí unést hmotnost nákladu až dvě tuny.

Stolek pod akvárium

A právě obrovská nosnost je značnou výhodou, jestliže z palet Palety Morava zhotovíme stolek pod akvárium. Zájemců o akvaristiku dnes přibývá, je to velmi pěkná záliba a lze směle říci, že pozorování dobře udržovaného akvária s vodními rostlinami a barevnými rybkami mnohdy předčí i sledování televize. Pořídit plně vybavený akvarijní set střední velikosti znamená průměrnou investici kolem 6 tisíc korun, samotný provoz pak nevyžaduje žádnou výraznou finanční zátěž, ale podstatné je umístit nádrž s vodou na vhodný stolek. Na trhu jich existuje mnoho, ale ne všechny jsou konstruované tak, aby udržely hmotnost nádrže plné vody. Vždyť středně velké akvárium o objemu 100 litrů váží včetně vody, písku, kamenů a dekoračních kořenů až 140 kg a postavit něco takového na dřevotřískovou konstrukci znamená obrovské riziko.závojnatky v akváriu
Vyrobit stolek je velmi snadné, stačí položit tři palety na sebe, případně je zkrátit přesně na míru, obložit je dřevem a máte pěkný, stylový, funkční a pevný stojan i s přihrádkami na příslušenství (vzduchovací kompresor, přívodní hadičky, síťku, magnetickou stěrku, náhradní ventily, krmivo atp.)