Menu

Studium cizího jazyka snadno, rychle a efektivně? Žádný problém!

0 Comment

5 tipů, jak si nejlépe osvojit cizí jazyk

 
Dnešní doba nám nabízí jednu obrovskou příležitost, která tu dříve nebyla, a tou je MOŽNOST CESTOVÁNÍ! Toho se chytají převážně studenti, kteří své znalosti následně uplatňují při přijímacích pracovních pohovorech. Není proto divu, že starší generace, která tuto dobu nezažila, za tou mladší takzvaně zaostává. UŽ NEMUSÍ! Stačí se je jen držet těchto tipů:

učebnice

1.      Neříkejte si, že nemáte talent na jazyky
Tím se již předem vzdáváte a odsuzujete se k neúspěchu. Vždyť opak může být pravdou!

2.      Vyberte si jazyk, ke kterému vás pojí něco, co se vám líbí
Může to být úřední jazyk země, která se vám líbí, její kultura, jazyk samotný nebo sympatie k lidem žijící v této zemi. Pokud si totiž vyberete jazyk, který máte spojen s něčím pěkným, budete k němu přistupovat s nadšením a touhou se jej učit.

úkol

3.      Zapište se do kurzu cizího jazyka na jazykové škole nebo si kupte učebnici pro samouky a začněte se učit jako samouk

4.       Odhodlání, nadšení a touha
Tento tip lze považovat za jeden z nejdůležitějších. Pokud k jazyku budete přistupovat s nadšením a s touhou se jej učit, naučíte se jej snadno a rychle. Předejdete tak k nucení se do studia jazyka.

5.      Poslouchejte rádio, překládejte si písničky a sledujte filmy s anglickými titulky
Tímto způsobem se naučíte nejvíce. Nejenže si rozšíříte slovní zásobu, ale i vaše ucho si na jazyk navykne. Můžete poslouchat třeba BBC rádio a z písniček se doporučují ty od Madonny. Je jim také nejlépe rozumět.

cesta

6.      Dopisujte si s cizincem
Pokud máte známého, který žije v zahraničí, využijte toho a začněte si s ním psát v angličtině. Jazyk tak nezapomenete a budete se v něm dále rozvíjet
 Nezáleží na tom, zda budete mluvit s chybami, důležité je, že seDOMLUVÍTE.Cizinci ocení vaši snahu a budou mít radost, že mluvíte jejich jazykem. Tak s chutí do toho!