Menu

Svůj byt nebo dům chraňte před zloději – Jaká bezpečnostní opatření je potřeba učinit?

0 CommentKrade se všude, ale Češi jsou na vykrádání objektů a bytů docela experti. Nechcete, aby vás doma navštívili zloději? Svůj majetek si dobře zabezpečte.

Svůj byt nebo dům chraňte před zloději – Jaká bezpečnostní opatření je potřeba učinit?

Svůj majetek byste před zloději měli vždy chránit, ale rozhodně ne jen před odjezdem na dovolenou, jak si řada lidí myslí. I když je jasné, že zloději jsou stále vynalézavější a neštítí se ničeho, dá se proti nim docela dobře chránit. Nemusíte mít doma zrovna trezor plný cenností a peněz, abyste instalovali bezpečnostní opatření. Zlodějům se hodí všechno, všechno co jim přijde pod ruku, zničí a nikdo tohle jistě nechce řešit. Na co si dávat pozor a jak svůj majetek ochránit?

zloděj u dveří

Nezvěte si zloděje domů

Myslete předem na všechno, nikdy například před odchodem z domu nenechávejte otevřená okna nebo balkón. Zvláště pokud bydlíte v přízemí nebo ve spodních patrech. Pokud jedete na dovolenou je tohle obzvláště důležité. Pokud opouštíte domov na delší dobu, je dobré domluvit se s někým spolehlivým, kdo k vám občas zajde, zaleje květiny, vyvětrá nebo vybere schránku s poštou. Klíč ale pověřené osobě dávejte vždy do rukou a nikdy nenechávejte rezervní klíč pod rohožkou, v květináči nebo schovaný pod kamínkem v záhonku u domu. Tyhle věci moc dobře zloději znají. Možná byste se divili, kolik lidí tohle stále dělá. A je to samozřejmě špatně.

kamerový systém

Spolehlivé bezpečnostní prvky

Kromě běžných preventivních opatření nesmíte opomíjet ani bezpečnostní prvky, mezi které patří zejména kvalitní bezpečnostní dveře, zámky nebo kamerové systémy. Ani instalování alarmu není od věci a to zejména pokud bydlíte v domě. Bezpečnostní agentury Brno https://www.zabezpecenimohlis.cz/ vám se vším mohou pomoci. Jejich úkolem je nejen instalace vhodného zabezpečovacího systému, ale i samotné poradenství. Takový instalovaný detektor pohybu napojený na alarm nedá zlodějům šanci své dílo dokončit. Ochráníte tak svůj majetek a kdykoliv se můžete bez obav vzdálit ze svého obydlí.

Bezpečnostních prvků je samozřejmě celá řada, investice do nich se ale opravdu vyplácí.