Menu

Tažné za osobní automobil

0 Comment

Tahání přívěsů

Auta s větším kufrem nám při složení zadních sedaček poskytnou skutečně dost velký prostor, do kterého se vleze hromada věcí. Ale to někdy nemusí stačit, takže si musíme nějak poradit. Jednou z nejsnadnějších cest, kterou se můžeme vydat jsou přívěsné vozíky. Stačí nám totiž mít tažné zařízení a nákup vozíku záleží podle toho, jak jej využijeme. Když jenom třeba dvakrát do roka, tak se jej nevyplatí kupovat, takže si jej můžeme zapůjčit.

tahač letadel

Většina osobních automobilů tažné mít může, přičemž ve velkém technickém průkazu máme napsáno, jak těžký nebržděný a bržděný přívěs můžeme tahat. Obecně bytelnější vozy se silnějším motorem jsou na tom lépe, přičemž už při nákupu auta musíme pamatovat na to, jestli za ním často budeme chtít něco tahat. Přeci jen karavan je pro mnohé skvělá možnost ubytování, ale něco váží. Za auto můžeme dát taky nosič kol a vyrazit na cyklistický výlet.

Montáž a přihlášení

Abychom mohli legálně jezdit s tažným, tak již při výběru musíme pamatovat, aby bylo homologované pro náš vůz. Proto můžete vybírat z tažných zařízení, které jsou schváleny a mají všechny potřebné dokumenty. Prodejce má produkty na spousty vozů, takže sem můžete zadat značku a model svého vozu. Následně Vám vyskočí produkty, ze kterých můžete vybírat.

zapřáhnutý vozík

Záleží na tom, k čemu jej budete používat, přičemž pro běžného uživatele je výhodné koupit odnímatelné, které když nepoužívá dá třeba do kufru a má rázem vystaráno. Se zakoupený tažným a elektroinstalací můžeme skočit do servisu, kde tažné montují. Ti provedou odbornou montáž a vystaví nám potvrzení. Následně musíme zajít na úřad zapsat jej do technického průkazu. Následně se nemusíme obávat, že byste neprošli STK či měli problémy s policií. Takže můžeme tahat bezpečně maximální povolenou hmotnost pro vůz či přívěs, podle toho, které je nižší.