Menu

Vydejte se poznávat svět v turistických botách!

0 Comment

Turistika v posledních letech bezesporu slaví vzestup na výsluní. Jedná se vcelku o nenáročnou pohybovou aktivitu, které se může oddávat každý bez ohledu na jeho fyzickou kondici, věk či finance. Není totiž vázaná na žádné speciální sportoviště, k jejímu provozování nepotřebujete ani žádné speciální vybavení. Možná jediné, co stojí za zvážení, jsou trekové boty. Ty zajistí chodidlu dostatečnou oporu i v náročném terénu. Jejich podrážka by měla mít výraznější vzorek, díky kterému bude pohyb v náročném terénu mnohem jednodušší.

Sportovní oblečení

Ve vyšších nadmořských výškách jsou často skalnaté cesty vlhké v důsledku častého výkyvu počasí a padající mlhy. Chůze na kluzkých kamenech může být nejenom namáhavá, ale i velmi nebezpečná. Samozřejmě se najde i řada odvážlivců, kteří se nebojí na túru vyrazit v sandálech nebo žabkách, ty jsou ale pro pohyb v přírodě krajně nevhodné.

Dobrodružná výprava

Náročnější trasy pro odvážlivce

Turistika má tu výhodu, že jí může provozovat každý bez nutnosti vyšší fyzické kondice. Jednotlivé trasy jsou podle náročnosti rozděleny do několika úrovní. Každý si tak v tomto ohledu určitě přijde na své. Pokud s turistikou ještě nemáte žádnou zkušenost, nedoporučuje se své síly příliš přeceňovat. Ti zkušenější však mohou vyzkoušet třeba jednu z ferrat. Jedná se o náročnější trasu, ke které je už zapotřebí speciální lezecké vybavení. To si velmi často můžete za pomyslný poplatek půjčit přímo na místě. I když domovinou těchto zajištěných cest jsou hlavně Alpy, několik jich vzniklo i u nás. Ferraty jsou jinak nepřístupné cesty, které jsou opatřeny jistícím lanem s železnými stupy. Asi nejznámější a zároveň nejdelší ferratou u nás je ta v blízkosti Českého Krumlova v jižních Čechách. Další pak naleznete třeba v Táboře, v Děčíně nebo na Slánské hoře. Věřte, že se jedná o zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat.