Menu

5 x Řím

0 CommentLáká vás Itálie, ale nevíte, jestli jet raději k moři nebo do přírody, nebo zda se vydat po stopách historie a zkoumat zajímavé památky? Pak je pro vás určitě ideální Řím a jeho okolí, protože nabízí úplně všechno, a ještě mnohem více!

italské památky

Aktuálně naleznete letenky do Říma levně, mnohem více, než tomu bylo dříve. Zásadní věci, které zde musíte očekávat, je spousta turistů, zejména na lokalitách v rámci městského centra. Mnohdy nemusí být reálné zachytit památky v jejich nejkrásnější podobě během dne, a proto vřele doporučujeme se na některá místa vypravit raději brzo ráno nebo později večer. Dále je potřeba brát v potaz italský způsob života, což je převážně volnější, až líné tempo, které se promítá do všech stránek jejich života. Jejich hlavní město však nabízí dostatek benefitů, které vám všechno výše zmíněné jistě převýší.

stát vatikán

  1. Colosseum. Začneme určitě prozkoumáním Colossea, které vás nadchne svou atmosférou a připomene vám některé výjevy z filmu Gladiátor. Je to rozlehlá památky, kterou si můžete z větší části prozkoumat na vlastní pěst. Počítejte však s tím, že je skutečně hodně stará a mnohá zákoutí se mohou zdát neudržovaná.
  2. Vatikán. Přímo v srdci města naleznete Vatikán, nejmenší stát, v jakém jste kdy byli. Zahrnuje především krásnou architekturu. Při vstupu do jeho historických vnitřních prostor se však nezapomeňte náležitě zahalit, abyste dodrželi místní dekorum.
  3. Castel Sant Angelo. Říká se mu také Andělský hrad a pro výstup na jeho vrchol doporučujeme trochu si počkat, až opadne největší horko v rámci letního dne.
  4. Pantheon. Další ukázka historické architektury, která skýtá velmi rozlehlý prostor z kamenného opevnění, resp. jeho pozůstatků. Je dobré si užít výhledy na město z nejvyšších míst.
  5. Fontana di Trevi. Jednou ze zmiňovaných památek, velmi oblíbených turisty, je právě tato ikonická fontána. Nejlépe vypadá právě večer nebo v noci, kdy je osvětlena a její průzračná voda působí až magicky.