Menu

Balení cigaret – aby vás váš zlozvyk nezruinoval

0 Comment

Pokud patříte mezi kuřáky, měli byste přestat, vždyť to škodí vašemu zdraví! Dobrá, tohle my všichni, co kouříme, přece víme. Ale skoncovat s oblíbenou „pochoutkou“? Ani nápad! Jestliže patříte mezi kuřáky, kteří dokáží přehlídnout zdravotní rizika, a cigaretu si opravdu rádi vychutnáváte, možná řešíte ještě jeden problém. Tím je cena. Krabička cigaret vyjde v průměru na 90 korun a ceny porostou ještě výš! Při krabičce denně tak prokouříte kolem 2 700 Kč. To je poměrně dost. Balení cigaret je jednou z možností, jak se zbavit pocitu, že ekonomicky ničíte vaši domácnost.
sušený tabák

Na kolik to vyjde?

Samozřejmě v první řadě záleží na tom, jaký tabák si pořídíte. Nejlevnější se prodávají za zhruba 110 Kč za 30 g, u dražších dáte za 30 g i 200 Kč. Pro naše výpočty si pořídíme tabák Camel 75 g, který stojí v současné době 300 Kč. Dále záleží na tom, kolik cigaret vykouříte, jak silné si je budete balit a tak dále. Pro náš příklad uvažujme, že ze 75 g balení obalíme cca 120 cigaret. Takové cigarety budou pěkně plné, nešizené. 120 cigaret vychází na šest normálních krabiček. Jedna stojí 100 Kč, tudíž cena při kouření „předbalených“ bude 600 Kč. Když připočteme filtry a papírky, ubalíme si ručně takovéto množství za zhruba 400 korun. Z toho nám vychází úspora 200 Kč.
kouřící cigareta

Budete kouřit méně

Jenže tady cenový rozdíl nekončí. Oněch šest krabiček nám ve skutečnosti vydrží mnohem kratší dobu. A to za předpokladu, že budeme dodržovat následující pravidla.

Cigarety si zkuste „nemotat“ do zásoby. Vždy, když budete mít chuť, ubalte si novou. Tím totiž automaticky a poměrně nenásilně omezíte počet vykouřených tyčinek. Protože ubalit si například za chůze nebo při řízení auta je prakticky nemožné. Ušetříte tak nejen svou peněženku, ale především plíce.
stavba z cigaret

Technika balení

Pro úplnost krátce popíšeme, jak si cigaretu ubalit. Vezměte jeden papírek do prstů ruky tak, aby pruh lepidla byl na vnitřní vzdálenější straně. Vložte přiměřené množství tabáku – raději méně než více! Prsty obou rukou jej rovnoměrně rozprostřete na plochu papírku tak, aby jeden konec byl prázdný. Tam vložte filtr. Pomocí prstů stočte papírek s tabákem do ruličky, navlhčete jazykem lepidlový proužek a dotočte. A cigareta je hotová!