Menu

I kočičky potřebují soukromí

0 Comment

Mnozí z nás, „páníčků“, mají problém s tím, kam kočičkám umístit v bytě jejich „toaletku“. Není vůbec žádoucí, aby byla příliš vidět a cítit. Naprosto nevhodné je například místo, kde o ní bude zakopávat každá návštěva, která k nám vkročí. Ale také k ní musíme mít dobrý přístup kvůli pravidelné kontrole a výměně steliva. Zároveň je potřeba našim miláčkům zajistit trochu toho soukromí a klidu. Kam toto důležité zařízení tedy v našem společném domově diskrétně ukrýt? Máme pár nápadů jak na to!

srdce ve dveřích

Skříň či komoda

Takovou ale samozřejmě používáme jen k tomuto účelu! Kočičí záchůdek v naší šatní skříni či dokonce v kuchyni u potravin byl opravdu nebyl dobrým nápadem z hlediska hygienického ani estetického! Musíme počítat také s tím, že do tohoto kusu nábytku bude nutné vyříznout v zadní části „vchod“ pro chlupaté návštěvnice.

 

Truhla či bedna

Další možností je dostatečně velká truhla či bedna. Může mít starý i nový design, záleží na tom, v jakém interiéru bude začleněna. V případě zrestaurovaných starých kousků si to dobře rozmyslíme, „vchod“ je naprosto nezbytný!

mourovatá kočka

Stolek

Kočičí záchod můžeme vhodně skrýt také pod stolek či do stolku. Ovšem ne do takového, na který servírujeme obvykle kávu hostům! Můžeme použít i látkovou zástěnu, vyrobit na ní třeba originální „kočičí“ zapínání. Záleží jen na naší kreativitě a šikovnosti.

 

Lavice

Dobrou skrýš lze vytvořit i v tomto kousku nábytku na chodbě nebo v „nejídelní“ části kuchyně.

kočičí oko

Koupelna či WC

To je také možné. Doporučujeme to spíš majitelům větších, a hlavně také dobře odvětrávaných koupelen! Koutek „kočičí hygieny“ se dá dobře vybudovat v samostatné dostatečně velké koupelnové skříňce. V případě umístění v těchto prostorách je třeba myslet na to, že kočičky potřebují mít ke svému zařízení (stejně jako my) stále přístup. Pokud je ovšem nemáme vycvičeny k trpělivému dlouhému čekání ve frontě u dveří!