Menu

Jak udržet čistý bazén bez práce.

0 Comment

Neznám dítě, které by nechtělo mít na zahradě bazén. Ani já jsem nebyla jiná. Přijít ze školy a skočit do bazénu to byl můj sen. Rodiče však moje nadšení nesdíleli. Prý je kolem bazénu spousta práce. Voda se musí udržovat čistá pomocí chemie a není to zdravé pro pokožku. A v neposlední řadě to je prý velice nákladné. Pak přišlo stěhování z rodinného domu do bytu a tím skončily veškeré úvahy nad pořízením bazénu.

Relax u bazénu

Dnes mám svůj dům, rodinu, zahradu a dokonce i ten bazén se tu najde. Musím přiznat, že začátky nebyly vůbec jednoduché. Voda se hodně kazila. Na doporučení zkušenějších přátel a odborníků jsme nakoupili všechny možné papírky na měření PH+, PH-, projasňovač, vločkovač, chloršok, stabilizátor a spoustu dalších lahviček. Voda byla sice čistá, ale stal se z ní takový chemický koktejl, že už se do bazénu ani nikomu nechtělo. Po dvou týdnech voda stejně zezelenala. „Příští rok už na bazén kašlu.“ postěžovala jsem si kolegyni v práci. „Tolik času to zabere, stojí to spoustu peněz…“jako bych slyšela své rodiče. Kolegyně se na mě jen otočila a povídá „Zkus tablety.“

Kruh v bazénu

Na další koupací sezónu jsem se tedy vybavila tabletami do bazénu. Tablety se pyšní názvem 5v1 což znamená, že jedna tableta zvládne vodu dezinfikovat, stabilizovat hodnoty PH i chloru a zamezuje tvorbě řas. Pokud se stejně nějaké nečistoty objeví, díky tabletě se rychle vyvločkují a vy je snadno vysajete bazénovým vysavačem. Manipulace s tabletami je velmi jednoduchá. Tablety se prodávají v různě velkých balení, takže si vybere určitě každý. Voda vydržela v bazénu průzračná celou sezonu a to jen díky tabletám a pískové filtraci. Od té doby co jsem poznala tyto bazénové tablety, jsem už nikdy žádnou zázračnou lahvičku na údržbu bazénu nekoupila. Konečně mě léto neděsí, konečně si ho můžu naplno užívat v pohodlí vlastního domova.