Menu

Když sídlo, tak virtuální

0 Comment


Možná, že úvodník tohoto článků v někom vyvolat iluzi, že virtuální sídlo, potažmo virtuální kancelář je určena zejména nějakým rizikovým podnikatelům, kteří si dopředu dělají úkryt před případnými věřiteli, protože si hodlají na svou firmu vzít nějaké úvěry, které nehodlají splácet. I když se to přímo vyloučit nedá, není tomu ve většině případů zdaleka tak.

Nic více nepotřebujete

Nic méně je pravdou, že pokud podnikáte, nesete určitá rizika. Ať už podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná, nebo jste si založili společnost s ručením omezeným, vždy jdete do boje s rizikem, že ne vždy se vše podaří a že vám nevstoupí do cesty prosperity nějaká okolnost, co těžce zasáhne vaše nejlepší úmysly. Své mohou vyprávět podnikatelé, které v nedávné době, museli zcela uzavřít svůj byznys, neboť se objevil Covid. Ze dne na den ztratili příjmy. Ze dne na den pozbyli schopnost dostát svým závazkům. Ze dne na den se z nich tím pádem stali dlužníci. Jací byli v době předcovidové nikoho nezajímalo. Dnes je dnes a co bylo včera, je minulost.

Nájem není drahý

Když podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná, ručíte za své závazky z podnikání celým svým majetkem. A že jste byl úspěšný podnikatel, tak ručíte svými auty, velkým domem s bazénem, chatou v rekreační oblasti a možná i jachtou. U právnických osob to není tak dramatické, nic méně nepříjemností se jen tak nezbavíte. Z těchto důvodů není vhodné mít sídlo v místě svého bydliště. Po tom jdou případní exekutoři, hned po zbylých financích jako první. Je dobré proto mít sídlo někde jinde. A pokud nevlastníte nějaké prostory, je ideálním řešením mít virtuální kancelář v Ostravě. A rovnou si tuto adresu zapsat jako sídlo své společnosti, nebo jako adresu své provozovny. Pronajímatel virtuálních sídel a kanceláří toto všechno umožňuje. Vás to měsíčně vyjde na pár stokorun, ale určitě se tato investice vyplatí.