Menu

Jak vybrat správné sportovní oblečení na běh?

0 Comment

Samozřejmě platí, že běhat můžete začít i v teplákách a vytahaném triku a nikdo si vám nedovolí nic říct. Ovšem postupem času jistě začnete uvažovat i o něčem komfortnějším, zvláště v případě, kdy vás tato sportovní aktivita uchvátí a rozhodnete se v ní pokračovat i v zimě. Jenže běhání v zimě má úplně jiná specifika, navíc je dobré vhodně zvolit oblečení, tak aby vám při běhání nebyla zima nebo naopak příliš velké horko. Jak na to?

běžící muž

Jaro nebo první dny v létě jsou na běh ideální. Teploty se pohybují od 15 do 20°C, což je ideální klima na venkovní pohybové aktivity. Vystačíte si s funkčním oblečením, které spolehlivě odvádí pod z těla a hodit se bude jistě i čelenka Craft. Běhání se nikdy neobejde bez kvalitního obutí, které poskytuje stabilní oporu chodidlu.

A v zimě? To už je to s oblečením o něco složitější. Krom funkční vrstvy oblečení se bude hodit i termoprádlo, která vás udrží v teple i v tom nejsychravějším počasí. Navrch pak přijde bunda, která spolehlivě odolá silnějšímu větru, dešti nebo sněhu. Při běhání v zimě nezapomínáme ani na pokrývku hlavy a rukavice.

Dostupné běžecké oblečení

Běžecké oblečení rozhodně nepatří mezi nejlevnější, na druhou stranu vám vydrží dlouhé roky. Při jeho pořizování bychom tak neměli nikdy šetřit. Určitě se vyplatí mít v šatníku méně kvalitních kousků, než s určitou pravidelností střídat bavlněná trička, která jsou obecně na sport nevhodnou volbou. Běžecké oblečení přitom najde uplatnění i jiných sportech, takže se jeho pořízení opravdu vyplatí.

trailový běh

Při výběru sportovního oblečení určeného na běh se obecně doporučuje sáhnout po ověřených značkách, které nabízí oblečení s poměrně stálými vlastnostmi během praní a pravidelném používání. Čas od času je k vidění i sportovní oblečení od známých řetězců a e-shopů, které se primárně specializují na jiný styl zboží. V takovém případě buďte ale co možná nejvíce obezřetní.