Menu

Proč zvolit právě nebankovní půjčku?

0 Comment

Žijeme ve zvláštní a uspěchané době, která není přívětivá každému. Stres, pracovní vypětí a nejistota nás mohou ovlivnit více, než si dokážeme připustit. Tíživá finanční situace může ze dne na den překvapit každého z nás a my se mnohdy rozhodujeme, zda sáhnout po ověřeném věřiteli v podobě bankovní společnosti nebo trochu zariskovat a vložit se do rukou nebankovní instituci. Pokud se i vy momentálně nacházíte na podobné křižovatce, jistě vám v rozhodování pomůže několik následujících bodů. Nebankovní půjčku totiž vyřídíte rychleji, snáze a navíc bez zbytečného papírování a byrokracie.

smlova k podpisu

Půjčku, kterou vyřídíte i v pohodlí domova

Zatímco za bankovní půjčkou musíte mnohdy do banky, nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu o poznání napřed. I když se bankovní služby v mnohých ohledech pomalu ale jistě přesouvají na internetové rozraní, některé služby je stále možné sjednat pouze za osobní přítomnosti na některé z poboček dané banky. Za bankovní půjčkou je tedy zapotřebí zajít do banky, vyjednat podmínky a následně čekat na verdikt ze strany banky. Nebankovní společnosti však pracují s automatickým schvalovacím systémem, celý proces je tak daleko rychlejší. Rychlost vyřízení je ale do velké míry vykoupeny vyšší úmrtností žádostí. Pokud však žadatel u dané společnosti uspěje, peníze mu mohou být zaslány už do druhého dne.

finanční tíseň

Nebankovní společnosti jsou známy hlavně díky svým rychlým spotřebitelským úvěrům, které povětšinou řeší nenadálý výpadek příjmů. Jen málokdo ale ví, že řada nebankovních společností začíná přicházet i s hypotečními úvěry. Jeden příklad za všechny je nebankovní americká hypotéka Hypoteka-bez-registru. V mnohých ohledech je benevolentnější než ta bankovní a na chuť jí přijdou převážně žadatelé, kteří v bance z nějakého důvodu neuspěli. Benevolentnost je ale do značné míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou.