Menu

Je nutné mít trvalé bydliště?

0 CommentJe potřeba odlišovat pojmy bydliště a trvalý pobyt. Bydliště je místo, kde se člověk zdržuje – kde trvale a skutečně bydlí a kde ho lze zastihnout. Oproti tomu existuje pojem trvalého pobytu, což je jen čistě informační údaj. Mnoho lidí má bydliště jinde než má hlášený trvalý pobyt, a české právo toto zatím umožňuje. Tak či tak je potřeba, aby si člověk hlídal poštu. Ta vám chodí do místa bydliště, a pokud není známo, chodí na adresu trvalého pobytu. Vaší povinností je mít poštovní schránku nebo jinak zajištěné přijímání pošty. Existuje totiž fikce doručení, podle které je písemnost považována za doručenou, pokud uplynula lhůta k jejímu vyzvednutí – a pokud si poštu nevyzvedáváte, těžko se to dozvíte.

poštovní schránka

Trvalé bydliště musí mít někde všichni
Bydlíte v nájmu a majitel vašeho bytu si nepřeje abyste si k němu hlásili trvalé bydliště? Pak budete mít problém, protože bez jeho souhlasu si trvalé bydliště na jeho adresu nahlásit nemůžete. Sice se států že úřady tento údaj evidují i bez souhlasu, ale jakmile se to majitel dozví, nechá vám bydliště zrušit a vás nejspíš bude čekat ukončení nájemní smlouvy. Je lepší nezkoušet obcházet majitele nemovitostí a raději hledejte jinou možnost, kam si bydliště můžete nahlásit.

otevírání dopisu

Jednou z možností, jak mít v pořádku evidované trvalé bydliště, je virtuální trvalé bydliště Praha. Nevíte jak to funguje? Je to jednoduché. Nabízíme vám trvalý pobyt, který nebude fyzický, ale jen virtuální. Vybrat si můžete z mnoha adres, které jsou pro vás schůdnější.

  • Proč zvolit virtuální bydliště?

Sice nebudete mít fyzické bydliště, ale nemovitost bude označena vašim jménem, a to kvůli případnému doručování pošty pro snažší identifikaci. Budeme vám přijímat poštu, kterou vám následně uschováme, a také vás e-mailem budeme informovat o tom, že vám přišla jakákoliv pošta. Nerozlišujeme zda jde o úřední psaní nebo o obyčejnou nabídku z vašeho oblíbeného obchodu, který vám poslal adresnou obálku.