Menu

Léčivý bodlák

0 CommentJe pravdou, že zrovna pěstovat si na zahradě bodláky, to není žádná výhra. Píchají a svými kořeny se roztahují tak, že ničí ostatní rostlinky kolem sebe. Kdyby ale místo klasických bodláků nám vyrostl také sice bodlák, ale byl nositelem skutečného pokladu, to bychom si to asi rozmysleli. Jedná se o ostropestřec, který je sice také pichlavý a rozrůstá se i do poměrně dost velkých výšin, ale na druhou stranu se nám odmění svými semínky. Není problém si jich část uschovat pro další sadbu a část jednoduše zpracovat. Ovšem, pokud se nevzdáme a semínka si zaslouženě vydolujeme ven, což není tak jednoduché. Jsou totiž pečlivě ukryta v odkvetlém květenství a bez nějakého píchnutí se to neobejde ani přes rukavice.

ostropestřec květ

Ozdravná jaterní kůra

Ostropestřec je spojován vždy s regenerací a očistou jater. A taková ozdravná péče poslouží stejně tak dospělému člověku, tak i dětem. Také se jedná o skutečně účinný lék, který je zaměřený na tento orgán. A každý ví, že naše játra musí zpracovávat úplně všechno, co do těla přijímáme, poté jsou zatěžována a potřebují také čas od času si vzít malou dovolenou na wellness. Zkrátka se zregenerovat. Semínka ostropestřce se dají i běžně zakoupit. Mají antioxidační účinky a to ještě daleko silnější, než vitamín C a E.

ostropestřec semenaa

Jaká podoba je nejúčinnější?

Ve specializovaných obchodech nebo i lékárnách lze sehnat skutečně mnoho verzí, které obsahují ostropestřec. Lze si pořídit tinkturu, která se možná považuje na nejsilnější možnost. Ale díky tomu, že ve většině případů obsahují alkohol, tak nejsou vhodné pro každého. K dostání je i ostropestřec olej, který je získaný z plodů a je též velmi účinnou látkou. Mnohdy postačí jedna lžíce, která se přidá do salátu nebo jen tak polkne. Dále je možnost drcených semínek, která se dají různě konzumovat, a také si lze rovnou zakoupit různé kapsle, které budou plněné práškem z plodů. Možností je skutečně dost a jen na nás bude záležet, jaký způsob si vybereme a tím prospějeme regeneraci našich jater.