Menu

Tabulka, která prozradí výsledek

0 Comment

Mnohdy pohledem na váhu nebo do svého šatníku, kde máte odložené menší kousky oblečení, tak zjistíte, že je něco v nepořádku s vaší postavou. Trochu se změnila, ale těžko jen tak podle oka říci, jestli se již jedná o obezitu nebo je to pouhá nadváha. Jen abyste se moc nekonejšili v tom, že to není tak hrozné, tak je třeba něco o těchto číslech vědět. Body mass index je známý pod označením BMI, jinak se této zkratce říká index tělesné hmotnosti. Je dosud nejužívanější metodou ke zjištění vaší váhy. Je v podstatě vměstnaný do přehledné tabulky a nedá moc práce zjistit, jak na tom jste s vaším indexem a konec konců s výslednými čísly kategorie, do které spadáte.

váha

Optimální váha nebo jiná odchylka?

Kategorií je hned několik a to od podváhy až po obezitu vysokého stupně. V podstatě ani nic počítat nemusíte, to již někdo udělal za vás. Vaším úkolem bude jen popravdě vyplnit kolonky, které jsou určené pro údaje o hmotnosti, výšce a také věku. Nesmíte si přirozeně splést ani pohlaví. Takovou aplikaci lze snadno nalézt na internetu, což je velká výhoda, protože číslo výsledného indexu se objeví během chvíle. Dokonce se dá říci, že výsledky jsou tak přesné, že jsou skutečně potvrzené mnoha vědeckými studiemi. Podle výsledku můžete s touto informací pracovat dále a rozhodně není třeba zdůrazňovat, že obezita bude souviset i dalším onemocněním.

odborníci na výživu

Rychle z toho ven

Když máte informaci o tom, že to zrovna není ideální, tak je třeba s tím něco dělat. Rozhodně se zamyslet nad svým životním stylem, jídelníčkem, pohybem atd. Je dokonce pravdou, že tolik známé BMI není jediným systémem, který vám prozradí, jak si vedete. Pokud skutečně chcete vědět ještě více, tak je třeba vyhledat odborníky, kteří se zaměří specializovanými přístroji na vaše tělo a vyhodnotí, jak jsou na tom svaly, tuky a další tělesné potřeby. Většinou i doporučí, jak si máte počínat v dalších krocích, které nemusí být tak příjemné, ale především přinesou výsledky.