Menu

Na suché oči pomohou tyto domácí prostředky

0 Comment

Obzvláště při akutním podráždění očí můžete kombinovat několik domácích prostředků mezi sebou.

●     Mrkání aktivuje tok slz, při mrknutí tak přirozeně udržujeme oči vlhké. Několikrát za sebou vědomě mrkněte očima.

●     Okurky: oblíbená tykvovitá rostlina je klasikou mezi domácími prostředky pro oční problémy. Na oči položte plátek okurek a odpočiňte si asi 20 minut. Pak můžete odstranit plátky okurky.
dítě v posteli

●     Brambory také obsahují spoustu vody, proto je můžete použít stejně jako okurky. Použijte plátky syrového bramboru.

●     Černý čaj: látky v černém čaji udržují oči vlhké a zároveň oči uklidňují. Stačí dát na každé oko vlhký čajový sáček, se kterým jste dříve uvařili čaj. Ujistěte se však, že už není příliš horký.

●     Masáž: masírujte kůži na očních bulvách jemně v kruhových pohybech. Takto lze vyvolat slzy v očích.

●     Kokosový olej poskytuje vlhkost a má také protizánětlivý účinek. Rozetřete si mezi prsty trochu kokosového oleje a jemně protřete oční oblast. Mimochodem, kokosový olej je také dobrý pro pokožku, vlasy a zuby.

●     Voda: samozřejmě můžete také namočit látku v čisté vodě a dát ji na oči.

Poznámka: pokud jsou oči podrážděné nebo suché několik dní, může to být známka nemoci. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem.
nalíčené oko

Zabraňte suchým očím

Abyste se nemuseli obávat suchých očí, věnujte pozornost následujícím doporučením.

●     Pijte nejméně dva litry vody denně, abyste zajistili dostatečnou hydrataci.

●     Dostatek spánku (šest až osm hodin v závislosti na vašem věku, těle a každodenní činnosti) pomáhá regenerovat oči.

●     Vyhněte se průvanu, jako je například klimatizace nebo při jízda s otevřeným oknem. Ventilátory by nikdy neměly být zaměřeny přímo na tvář.

●     Pokud se díváte delší dobu na obrazovku nebo řídíte auto, měli byste mrknout několikrát každé dvě až tři minuty. Znovu tak navlhčíte povrch oka. Poskytněte svým očím také desetiminutovou přestávku alespoň jednou za hodinu. Jděte na čerstvý vzduch, podívejte se do dálky a také podržte oči zavřené na několik vteřin.

●     Při činnosti s otevřeným ohněm a grilem byste měli dbát na to, abyste nevstoupili do přímého kouře.

●     Pokud nosíte kontaktní čočky, občas použijte brýle. Protože časté nošení čoček může způsobovat suché oči.

●     Udržujte relativní vlhkost nad 40% ve vašem domě. Například můžete na topení umístit navlhčenou látku nebo položit misku s vodou, pokud je vzduch příliš suchý.