Menu

Správný oděv je pro sport zásadní

0 Comment

Při sportu jakéhokoliv druhu je velmi důležitý oděv, a rovněž pak sportovní doplňky. Jak tedy zvolit pro ten který sport, a kdy si dát opravdu záležet?

Tenis

Tenis je sportem, se kterým se dostanete daleko. Ne nadarmo se nazývá sportem bohatých. Ačkoliv snad může vypadat jednoduše, snadný rozhodně není. A pro tento sport je správná volba oděvu a doplňků velmi důležitá. Tričko by mělo být přiléhavé, aby při běhání nijak nezavazelo. Nejčastěji se u žen používají tenisové nátělníky, u mužů pak speciální polokošile. Co se kalhot týče, jasnou volbou jsou kraťase, u žen pak mnohdy elegantní volba v podobě krátké volné sukně. Obuv na tenis se ve vnitřních prostorách používá sálová, na venek pak sežnete speciální tenisky. Co se účesu týče, pro ženy je stěžejní sepnout si vlasy do ohonu, nebo copu, aby při sportu nepadaly do očí a nezavazely. Dále je pak důležitá čelenka na tenis, která absorbuje pot, aby nestékal do očí. Rovněž potítka na zápěstí, které zajistí, aby pot nestékal do dlaní, a ty pak zbytečně neklouzaly na tenisové raketě.

mladá tenistka

Běh

Běh je sportem, který se dá pochopit z mnoha úhlů. Je závodní běh, kondiční běh, běh vytrvalostí, nebo si můžete jít jen tak zaběhat. Při běhu je důležitý pohodlný oděv, který snadno absorbuje pot, a nezavazí. Stěžejní je ovšem správně zvolená obuv, která dobře padne, nikde netlačí, a hodí se k běhu na zvoleném terénu, aby šetřila vaše nohy.

žena běhá

Bojové sporty

Bojové sporty mají obvykle již předem určený dresscode. Kimono pro judo, speciální oblek pro šerm, a pro box poté oděv, který je vzdušný, aby se zabránilo přehřátí a dehydrataci.

Cyklistika

I cyklisti využívají správného oděvu, aby zamezili tlačení a oděrkám. Obvykle se jedná o přiléhavé, elastické oblečení, a dobře padnoucí obuv.

Kde nakupovat sportovní oděvy a doplňky?

Sportovní oděvy a doplňky nakupujte výhradně ve k tomu určených sportovních prodejnách, protože na kvalitě se šetřit nevyplácí. Pokud hodláte nakoupit vše z pohodlí domova, skvělou volbou je například internetový obchod Sportoaza, kde si vyberete přesně to, co potřebujete, a rádi vám poradí.