Menu

Stěhování v Praze s rozebíratelným nábytkem

0 Comment

Stěhování věcí sbalených do krabic je relativně jednoduché, ale co když přijde na řadu velký spotřebič nebo nábytek. Ten se dá rozebrat, ale to nemusí být tak snadné, jak se zdá, hlavně zpětná montáž. Velmi obtížné je to u kuchyňských linek a vestaveb na míru.

Proč si nechat rozebrat a znovu složit nábytek při stěhování

Máte doma skříně, komody, obývací stěnu, postele, nábytek v dětském pokoji a budete se stěhovat? Máte dvě možnosti, jak to provést, buď ponecháte nábytek sestavený a přestěhujete jej takto, anebo každý kus rozložíte na jednotlivé desky, které pečlivě zabalíte.

nábytek v obýváku

Přestěhování nábytku vcelku je sice rychlejší, ale ten ve spojích během přepravy velmi trpí, a to i tehdy, je-li dobře zajištěn ve vozidle proti pohybu. Může se pak stát, že některé díly budou rozviklané a nevratně poškozené. Vyplatí se tedy rozebrat vše, snad jen kromě malých nočních stolků z masivního dřeva. Obecně mnohem více trpí dřevotříska, než masivní dřevo, a pokud se přece jen rozhodnete stěhovat nábytek vcelku, nezapomeňte před levným stěhováním Praha i po něm pečlivě dotáhnout všechny šroubové spoje.

provoz na dálnici

Co je na montáži nábytku obtížného

Hmotnost dílů – některé desky jsou natolik těžké, že je s nimi obtížná manipulace, to se týká hlavně masivního dřeva. Každý nemá takový fyzický fond, aby si s tím dokázal poradit sám a bez pomocníků, nebo s kamarádem. Při práci jsou někdy zapotřebí různé přípravky a pomůcky a speciální nářadí, týká se to hlavně vestavěných skříní sestavovaných na míru.

Pracovní postup – většina většího nábytku vyžaduje přesný pracovní postup, některé díly mezi sebou můžete snadno zaměnit a zbytečně si přidělat práci, když zjistíte, že se nejprve mělo smontovat čelo a teprve pak boky skříně, nebo obráceně. Problematické bývají zásuvky a velké šatní skříně, psací stoly, patrové postele a kuchyňské linky.