Menu

Vodovodní baterie v nemovitosti

0 Comment


Pitná voda každému z nás proudí až do kohoutku, takže ji kdykoliv dle libosti můžeme používat. Pokud začne kohoutek téct, tak vyměňte jeho kartuši.

Vodovodní baterie v nemovitosti

Regulace vody

Každá civilizovaná nemovitost má přístup k základním sítím, kam řadíme například vodu a elektřinu. Právě voda je velmi důležitá, protože bez ní nemůžou živé organismy žít. Doma díky vodě vaříme, pereme, vykonávané osobní hygienu a mnoho dalších činností, jenž patří do našeho každodenního života.

vodovodní kohoutek

Aby tohle vše bylo zajištěno, tak každá oblast má odněkud přístup vody, což může být přehrada či nádrž, ze které se voda čerpá a jde dále do oběhu. Zde dbají na její kvalitu, aby byla zdravotně nezávadná. Potom putuje pod určitým tlakem až k nám domů, kde se dále do jednotlivých místností a míst rozvádí potrubím až ke kohoutku. U toho se nyní pozastavíme, protože k němu je připojena teplá u studená voda. U klasických baterií se otáčelo dvěma kohouty, ale nyní se hojně požívají pákové baterie. Doleva a doprava volíme teplotu vody a pohyby po horizontu zase proud vody, přičemž celá obsluha je velmi snadná a pohodlná.

Špatná kartuše

Pákové baterie se nejen dobře ovládají, ale také skvěle vypadají, což lze poznat hned na první pohled. Výrobci se neustále snaží posouvat kupředu jejich design, protože hezká a lesklá vodovodní baterie v místnosti opravdu vynikne. Samozřejmě vybírejte i ověřeného prodejce, aby Vám produkt hodně let sloužil, což je díky kvalitním materiálům a také zpracování z výroby. O přes to po jisté dobré používání může začít baterie hůře chodit a kohoutek například kapat.

kapající kohoutek

To vyřešíte tak, že si vyměníte kartuši, protože to bývá nejčastější závada. Už může být totiž opotřebovaná a těsnost se po letech zhoršuje. Kartuše do baterie JBsanitaryje oproti celému produktu za zlomkovou cenu, a proto skutečně je mnohdy zbytečné kupovat draze celou novou. Výměnu kartuše zvládnete i doma, kdy uzavřete přívod vody, odšroubujete páku baterie, vyjmete kartuši, vyměníte ji za novou a vše seskládáme dohromady. Přesvědčíme se, že jsem vše dotáhli a může jít otevřít přívod vody a zvesela vodovodní baterii používat dále.