Menu

Výčepní zařízení i do domácnosti

0 Comment

Pokud patříte mezi milovníky piva určitě jste si někdy posteskly, jaké by to bylo dát si doma jedno čepované. A víte, že to není žádný problém?

Češi jsou od nepaměti známí tím, že mají rádi pivo. Taky bych se nebála konstatovat, že máme snad jedno nejlepší na světě. A víte, kolik průměrně vypije každý Čech? V roce 2020 to bylo na hlavu 315 litrů piva. A to určitě není malé číslo. I když to byl rok, kdy se piva vypilo mnohem méně. Na trhu je možné zakoupit mnoho výčepního zařízení. Ať od nějakých jednoduchých až po takové, za které by se nemuseli stydět ani nějaké stánky na různých akcích. Záleží jen na Vás, kolik financí chcete do výčepního zařízení s kompresorem investovat.

muž s pivem

Na jakém způsobu funguje výčepní zařízení

Výčepní zařízení s kompresorem využíváme na plnění sklenic nápojem z velkoobjemových sudů. Výčepní zařízení tedy funguje na procesu výčepního zařízení neboli pípy a kompresoru, který eliminuje na základě vzduchu pěnivost piva. Kompresor funguje na vhánění CO2 a takto vyčepované pivo je potřeba konzumovat co nejdříve. Uvádí se až 24 hodin, ale umíte si představit vypít načepované pivo po 24 hodinách? Moc velká dobrota to nebude. Ale pivo stlačené v sudu pod kompresorem opravdu vydrží i dva dny. Při nákupu výčepního zařízení je potřeba si uvědomit k jak velké akci nebo pro kolik lidí budete čepovat. Zda Vám stačí pouze výčepní zařízení, kdy pípa stačí stočit 10-25l moku za hodinu, nebo zda je potřeba výkon vyšší minimálně 35 l za hodinu. Taková pípa se hodí na větší akce jako jsou například svatby. Anebo zda chystáte velkou party kde Vám přijde stovka hostů. Zde už je potřeba pípa s výkonem až 60 l za hodinu.

výčepní zařízení

Jak se postarat o výčepní zařízení

I výčepní zařízení potřebuje správné zacházení, aby Vám co nejdéle sloužilo a vy se mohl těšit na kvalitně načepované pivo. Zásadou je určitě vždy pípu propláchnout vodou před každým novým sudem nebo soudkem. Ty menší výčepní zařízení zvládnete čistit sami. Pokud máte nějaké větší určitě není špatné si k tomu povolat odborníka. Mu odborné čištění výčepního zařízení trvá okolo půl hodiny.