Menu

Co jsou a k čemu slouží náplety

0 Comment

Náplety jsou proužky tkaniny, nejčastěji pleteniny, a využívá se jejich elasticita. Nejčastěji se našívají na rukávy, zakončují se jimi nohavice a pasy mikin, bund, svetrů, overalů i pracovních oděvů. Tyto elastické, zpravidla žerzejem pletené manžety, mají nejméně dvojí význam: jednak pomáhají oblečení upevnit – rukávy na zápěstí, nohavice u kotníku, a to tak, aby se nevyhrnovaly a na končetiny bylo pěkně teplo. V druhém případě, zejména u dětského oblečení, jimi lze rukávy či nohavice prodloužit. A navíc ještě – je-li člověku teplo, vyhrnutý rukáv pěkně drží, zatímco rukáv nijak neukončený se neustále shrnuje.

Prodloužené rukávy

Náplety jako textilní a galanterní sortiment přicházejí na trh většinou v provedení „tunel“, který se vytvoří přeložením ustřižené úpletové látky a jejím sešitím. Tak vznikne kvalitní a estetické zakončení na jedné straně a spojovanou stranou se náplet přišívá k oblečení. Výběrem vhodného nápletu si můžete pořídit i pěknou a teplou čelenku; v případě širokých nápletů, je možné využití jako nákrčník.

Náplet zajistí teplo

Náplety Prima obchod vám můžeme nabídnout v různých barevných provedeních i šířkách, a nejen jednotlivě, ale rovněž v setu – náplety na rukávy, nohavice i pas. Většina nápletů je vyrobena z materiálů bavlna 95 % + elastan 5 %, anebo polyester + elastan. Zakoupením a využitím sady nápletů můžete ušetřit třeba několik stokorun – vyrostla už vaše ratolest z pyžama nebo teplákové soupravy? Pořiďte sadu nápletů ve vhodné barvě, našijte, a prodloužené oblečení poslouží nadále i několik let. Dokážete takto prodloužit nohavice, rukávy, délku pyžamového trika či teplákové mikiny a zvýšit pas u kalhot. Anebo zvětšit kojenecké oblečení. Náplety se hodí i k olemování opotřebených lemů triček. Při našívání nápletů je zapotřebí mít na paměti, že látka se posunuje zcela volně, kdežto náplet na ní přiložený musí být napnutý.

Kromě hotových kusových nápletů, můžete textilii zakoupit i v metráži a vyrobit si náplety na míru.