Menu

Jak na přestavbu bydlení

0 Comment


Pozitiva přestavby svépomocí
Samozřejmě i „dřina“ na stavbě má svá pozitiva. Pokud by tomu tak nebylo, těžko by se někdo pro tuto možnost někdy rozhodl.
Co tedy lze říci k plusům případní rekonstrukce bydlení, pokud tuto možnost také zvažujete?
cihlová stěna
K hlavním pozitivům lze přičíst například tyto body:
·         U přestavby bydlení vlastními silami máte přehled o tom, kolik práce bylo toho dne odvedeno – můžete tak lépe plánovat veškeré práce bez toho, abyste se museli dohadovat s dělníky
a zpochybňovat případně jejich pracovní morálku
·         U přestavby bydlení vlastními silami si můžete časový rozvrh činností přizpůsobovat na základě svých možností – nebude tedy docházet k situacím, že zrovna nebude možné užívat koupelnu v případě, že Vás čeká důležitá pracovní schůzka z toho důvodu, že by se k jejím úpravám toho dne dělníci zrovna shodou okolností dostali.
zednické kolečko
·         U přestavby bydlení vlastními silami se Vám po Vaší nemovitosti nepromenádují desítky cizích osob, o nichž nevíte nic než to, že jsou zaměstnanci jakési stavební společnosti – nemusíte se obávat o své cennosti či to, že se něco nenadálého a nepříjemného díky těmto osobám stane ve společných prostorách využívaných dalšími nájemníky či vlastníky.
·         Pokud máte v rodině zručné dělníky, může vás přestavba bydlení svépomocí vyjít na mnohem menší peníze, než je tomu v případě využívání služeb stavebních firem – tyto totiž mají velmi nepříjemný zvyk navyšovat během celé práce neustále výdaje, které budete muset vynaložit, a to i přesto, že jste se v rámci úvodních jednání domluvili na stropní částce, přes kterou nechcete (a často ani dost dobře nemůžete) jít.
·         U přestavby bydlení vlastními silami můžete skutečně očekávat, že veškeré nároky a detaily budou uspokojeny – toto u stavařů není často možné, jelikož Vám vaše návrhy a nápady takzvaně „shodí ze stolu“ coby neproveditelné, často pouze proto, že si svou práci rádi usnadňují.
·         Pokud jste ženou bez partnera, který by vše potřebné se stavaři domluvil, budete pouze těžko s těmito muži vyjednávat – většina z nich považuje ženy za neznalé dané tematiky a vůbec je nebere vážně.
·         Pokud si své bydlení renovujete svépomocí, můžete být po skončení všech prací náležitě pyšní na svůj výtvor.
·         U renovace bydlení svépomocí se dozvíte a naučíte celou řadu věcí, které můžete do budoucna dále zúročovat (například vybírat vhodné obklady do kuchyně, namíchat správný odstín barvy na vymalování zdí v ložnici a mnohé další).