Menu

Jak vyhrát nad štěnicemi?

0 CommentJestliže se u vás doma objeví štěnice domácí, nemusí to nutně znamenat, že se o svoji domácnost dostatečně nestaráte. V momentě zjištění přítomnosti těchto lidských parazitů je ovšem nutné ihned jednat. V opačném případě může dojít k rozšíření štěnic do okolních bytů a následná likvidace bude velmi náročná a nákladná nejen pro vás ale i pro vaše sousedy.

panelový dům (2)

Přítomnost těchto parazitů se nejčastěji projeví na pokožce, která je po kousnutí citlivá a svědí. Štěnice žijí v blízkosti lidských sídel, neboť se živí lidskou krví. Protože jsou štěnice aktivní převážně v noci, při sání krve je tedy zahlédneme pouze zřídka. Jediným ukazatelem jsou pak zmíněné stopy na kůži, které jsou velmi podobné jako po bodnutí hmyzem. V případě, že na kůži zpozorujete několik štípanců, co možná nejdříve zkontrolujte veškeré postele, matrace a povlečení. Často se do bytu mohou dostat s nábytek z druhé ruky, z okolních bytů nebo při návštěvě. Při nákupu nábytku tedy vždy zvažte, zda není bezpečnější pořídit nábytek nový nebo se při výběru použitého nábytku zaměřte na možný výskyt těchto ploštic.

šedé povlečení

Boj se štěnicemi začněte co možná nejdříve. Jestliže bydlíte v panelovém domě, je dobré upozornit sousedící byty, že se v budově mohou vyskytovat štěnice. Aby byla likvidace účinná, je nutné, aby majitelé sousedících bytů spolupracovali a začali se štěnicemi bojovat také, byť jen preventivně. Deratizační služba je nejúčinnějším řešením jak se zbavit štěnic Praha-deratizacnisluzby.cz. Nejenže mají zkušenosti s likvidací nejrůznějších parazitů v domácnostech, ale poradí vám jak postupovat v případě, že se štěnice do vašeho bytu vrátí. V žádném případě se do boje se štěnicemi nepouštějte sami. Štěnice jsou často proti běžně dostupným prostředkům odolné a pouze jim nabídnete čas se ve vašem bytě rozmnožit a snížit tak možnost na úspěšnou deratizaci.