Menu

Líbí se vám kámen?

0 Comment


Kamení se povaluje pomalu všude kolem nás. Už mu obvykle ani nevěnujeme žádnou pozornost, a spíše než aby nás toto potěšilo, nám lidem nejednou není po chuti. Asi především zemědělcům, kteří ho nemají rádi na polích, kde jim při práci opotřebovává a poškozuje zemědělskou techniku a rozhodně nepřispívá k vyšší úrodě.

Ale není kámen jako kámen. Pokud se tento využije ke stavbě domu, může být naopak více než vítaným a oblíbeným stavebním materiálem, který tu má notně rozmanité možnosti využití.

zeď kamenná

Vždyť si to jenom vezměme. Z čeho lepšího by se vybudovaly už i jenom samotné základy stavby, to, na čem budova stane a co se pod ní nesmí nikdy počít bortit, co ji musí nést až do jejího případného zbourání? Z čeho lepšího by se poskládala skutečně krásná dlažba? A co je nejednou tím nejkrásnějším obložením zdí, a to jak vnějšku budovy, tak i jejích interiérů? Ano, zde všude může prokazovat skutečně neocenitelné služby nějaký ten kámen a z tohoto vyrobené stavební prvky.

Když vám dodá třeba kámen porfyr stoneexpert.cz, můžete tuto vyvřelou horninu s velkými krystaly především ze živce a křemene v jemnozrnné hmotě využít k vydláždění teras, příjezdových cest či pojezdových ploch, ale své uplatnění najde právě tento kámen klidně i v interiérech. A to nejen proto, že je mrazuvzdorný.

zeď z kamene

A je nasnadě, že to není jediný typ kamene, který můžete při stavbě využít, a že se použití kamene nemusí omezovat jenom na právě zmíněné účely. Je-li vám příjemnější pohled na jiný typ kamene, dá se klidně pořídit třeba i břidlice, vápenec či rula, a využití těchto kamenů a výrobků z nich je skutečně pestré.

A pokud takový skutečně přírodní kámen při stavbě využijete, máte jednu jistotu. Že nikdo jiný nebude nikdy mít přesně totéž co vy. Protože už jste snad někdy v přírodě viděli dva naprosto identické kameny?

5/5 - (2 votes)