Menu

Lázeňský trojúhelník – ruch i příroda

0 Comment

Když se řekne Lázeňský trojúhelník, mnoho lidi vlastně ani neví, o co se jedná. Pro mnohé není nijak známý ale pro některé zase naopak velmi blízký. Jestli vás zajímá, o co se vlastně jedná, pak určitě čtěte dále.
Lázeňský trojúhelník můžeme zařadit na nejzápadnější místo našeho státu. Jedná se o místo, kde se nachází opravdu bohatý výskyt minerálních a termálních pramenů. Ano, je řeč o Karlových Varech, Františkových lázních a Mariánských lázních. Každé z těchto měst má něco, co jej dělá právě tím výjimečným a speciálním. Co takhle Vřídel v Karlových Varech, socha Františka ve Františkových lázních nebo Zpívající fontána v Mariánských lázních? Neláká vás, se jet na tyhle památky podívat? Nás tedy ano. Každý, kdo tyhle městanavštívil, může určitě vyprávět o jejich kráse a šarmu.
okno nad bazénem
Zajímavostí je, že tenhle trojúhelník se dokonce pokusil o zapsání na seznam UNESCO. Vstup se odhaduje na rok 2018.
Nyní se na tyhle města společně proklepneme.

Karlovy Vary jsou pojmenovány podle Karla IV., díky kterému bylo město také založeno. Vznik se datuje do roku 1370. Pokud jste si mysleli, že nejnavštěvovanějším městem České republiky je Praha, pak jste na omylu. Za nejnavštěvovanější město jsou považovány právě Karlovy Vary. Je velmi kulturním místem a kromě svých lázní a různou škálou festivalů je také známé díky likéru zvaném Becherovka.

Františkovy lázně mají zase velmi krásné historické centrum, které je pod ochranou od roku 1992. Má velmi pestrou a zajímavou historii, kterou určitě stojí za to si prostudovat.
Co se týká kultury, určitě zde naleznete mnoho staveb pocházející z habsburského období, velké množství zahrad, parků a samozřejmě také lázně.
svíčka na dlani
Mariánské lázně jsou pro změnu obklopeny horami. V Mariánských lázních můžete objevit mnoho parků a překrásných domů. Může se také chlubit velmi pestrou a zajímavou historií. Žilo zde velmi mnoho známých osobností, které si město zamilovali na první pohled.
Určitě někdy alespoň jedno z těchto měst musíte navštívit, jelikož o hodně přicházíte.
Budete velmi překvapeni, co zajímavého se můžete ještě dozvědět.