Menu

Zásobte se těmi nejlepšími vitamíny z přírody!

0 Comment

Zima se blíží, takže je jasné, že většina z nás bude intenzivně řešit, jak se zásobit dostatkem vitamínů, abychom přečkali zdravotně rizikové období bez nepříjemných infekcí.
Buď můžete vzít lékárny útokem anebo se zásobit cizokrajným ovocem, ovšem mnohem levnější a zaručenější způsob, jak si zajistit důležité živiny, je pustit se do pěstování mladých výhonků rostlin neboli klíčků.fazolové klíčky.jpg
Je to snadné, rychlé, a také levné. Navíc se jedná o živiny v přirozené, a tudíž dobře stravitelné podobě. Takže i když v zimě vaše zahrada spí, vy můžete v pěstování zeleniny nerušeně pokračovat dál. A ti, kdo se zahradničení doposud vyhýbali, zjistí, že vypěstovat hromadu chutných a zdravých klíčků je tak snadné, že to u vás doma mohou klidně dělat i děti.
Navíc, klíčky v kuchyni uvítají i všichni ti, kteří mají zálibu v kulinářském umění. Můžete je přidávat do různých jídel teplé i studené kuchyně. Zpestří vaše polévky, pomazánky a krásně se budou vyjímat na talíři i jako příloha hlavního jídla. Připravíte z nich výtečný salát, anebo je můžete chroupat jen tak, třeba u televize.
Nicméně to nejdůležitější, co musíte vědět, je to, jak klíčky vypěstovat.
Ovšem rozhodně není, čeho se obávat. Jakmile to jednou vyzkoušíte, tak okamžitě zjistíte, že pěstování klíčků je hračka, kterou zvládnete i se zavázanýma očima.
Jestliže si nejste jistí, zda vás to bude bavit, pak si pro začátek kupte malý balíček semínek a k jejich naklíčení použijte nějakou obyčejnou nádobu, kterou zrovna máte po ruce – třeba plastovou misku anebo zavařovací sklenici. Později se vám bude hodit speciální nádoba na klíčení.hrách – semena a výhonky.jpg
Pak už jen stačí nechat semínka přes noc ponořená ve vodě, aby nabobtnala, a poté je několik dní udržovat vlhká. Když nádobu s klíčícími semínky umístíte v místnosti s pokojovou teplotou a dostatkem světla, brzy se dočkáte křupavých chutných výhonků, které vám nabízejí to nejlepší z přírody!