Menu

6 lekcí, které by milující matka měla dát své dceři

0 Comment


1.      Jsi výjimečná

Toto je přesně ten typ věty, které dcera potřebuje slyšet od své maminky. Věřit, že jste výjimečná, znamená, že nic na sobě nemusíte měnit, abyste byl milován. Učte svou dceru, že někdo, kdo ji chce změnit a kdo s ní není spokojený si nezaslouží její lásku.
 matka a dcera v parku

2.      Naučte ji respektu

Respekt se nedá vydobýt silou, ten si člověk musí zasloužit. Respekt bychom neměli mít jen k ostatním osobám, ale také sami k sobě a respektu jí nejlépe naučíte, pokud jí půjdete příkladem.
 

3.      Neztraťte samu sebe

Mnoho lidí to poznalo na vlastní kůži, jakmile se člověk zamiluje, jediné, co chce, je trávit čas se svou láskou. Často tak lidé přijdou o přátele, i své koníčky, a to je chyba. Připomeňte své dceři, aby si zachovala své zájmy, přátele a čas sama pro sebe. Potřebuje toto všechno, aby vedla šťastný život a nadále se cítila naplněna – bez ohledu na to, zda vztah trvá nebo ne.
 zahleděné jedním směrem

4.      Povězte jí, z jakých důvodů zůstávat ve vztahu

Matky musí učit své dcery, že pravá láska je o lásce, nezištnosti a štědrosti. Pokud tyto kvality chybí, je lepší ze vztahu odejít. Osamělost, krásné vzpomínky, vnější tlak, nebo společní přátelé nejsou důvody, proč s někým zůstávat. Nečekejte, dokud se vaše dcera neocitne ve vztahové krizi, abyste jí poskytla tuto radu. Pomozte jí dozvědět se, jak rozpoznat příznaky, že by s někým neměla zůstat, ještě před tím, než tato situace nastane.
 

5.      I špatná zkušenost jí pousne vpřed

Vaše dcera nikdy nebude potřebovat vaši radu a rameno víc, než když je zraněná. Připomeňte jí, že je v pořádku cítit bolest, ale že rozchod může být i lekce sama o sobě. Poté co zvládne svůj první rozchod, bude si i jinak utvářet své budoucí vztahy. Dozví se, co je ochotna přijmout a co skutečně potřebuje.
 

6.      Naučte ji trpělivosti

Učte svou dceru, aby zoufale někoho neuháněla, láska přijde, až bude připravena. Psi utíkají, když jsou pronásledováni, stejně jako lidé. Každý potřebuje prostor, a když bude usilovat o někoho, kdo nemá zájem, ublíží to její důstojnosti a sebedůvěře.

6 lekcí, které by milující matka měla dát své dceři
4.6 (92.22%)18